سامانه کیف پول چند ارزی

کشور ما با برخورداری از تنوع اقلیمی و قومیتی، اماکن تاریخی، طبیعت زیبا و بکر و صنایع دستی گوناگون، دارای ظرفیت و پتانسیل فراوانی برای جذب گردشگران خارجی می باشد و محدودیت هایی نظیر شرایط ناشی از تحریم های ناعادلانه، روابط محدود بین المللی، عدم وجود زیر ساخت های لازم و ... باعث شده که تاکنون ظرفیت ها و فرصت های بخش گردشگری در ایران آن گونه که شایسته است رشد نکند. این در حالی است که از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید، توسعه صنعت گردشگری به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم. متاسفانه تا چندی پیش ذهنیت گردشگران خارجی در مورد ایران، جامعه‏ای بر پایه پول نقد بوده و این مطلب بخصوص با وجود صفرهای فراوان در تراکنش های ریالی بر کیفیت سفر آن ها اثری منفی داشته است.
یکی از مهم ترین خدماتی که کشورها به گردشگران ارایه می دهند خدمات ارزی و مالی است، چراکه گردشگر به امنیت لازم برای فعل و انفعالات مالی نیاز دارد. سیمرغ تجارت با هدف ارائه خدمات مالی به گردشگران خارجی، پروژه توریست کارت را راه اندازی نمود تا نیازهای تراکنشی بازدیدکنندگان خارجی را مرتفع نموده و آسایش، امنیت و راحتی گردشگران را فراهم نماید.
توریست کارت سیمرغ تجارت یک کیف پول چند ارزی و ریالی با نام با قابلیت استفاده در شبکه بانکی با امکان ثبت سفارش از کشور مبدا و با اعتبار زمانی مشخص می باشد و جهت تسهیل در امور مالی و انجام پرداخت‏ها طی مدت اقامت گردشگر در ایران صادر می‏شود. علاوه بر امکان استفاده بین المللی کیف پول در قالب نرم افزار موبایل و وب سایت، می توان به ویژگی‏ استفاده از این کارت در تمام پایانه ‏های فروش شبکه بانکی کشور اشاره نمود.